Bezpečnost vašich aut na pár kliknutí. Nastavte si tzv. waypointy

21. července 2020 | Zabezpečení vozidel | Čas čtení: 4 min.

blog-waypointy

Po namontování GPS jednotek do firemních vozidel, se všechny potřebné informace dostávají v reálném čase do systému. Zde se data třídí, vyhodnocují, uchovávají a vám poskytnou hodnotné podklady pro profesionální správu vozového parku. Náš systém CCC vám ale nabízí i další nastavení, které přinesou úspory v nákladech a zvýší bezpečnost. Jedním z nich jsou i tzv. waypointy. Ptáte se, jak s nimi pracovat?

Co je to waypoint?

V rámci systému Commander Control Car si má každý náš klient možnost aktivovat službu – tvorba waypointů. Následně si klient přímo v systému vytváří zóny podle vlastních preferencí. Vybrané území podléhá navoleným proměnným a vážou se k němu zadané vozidla. V případě porušení definovaných podmínek vysílá systém notifikaci a vy jste upozorněni na neoprávněné řízení (např. pohyb automobilu).

Příklady situací, které je možné řešit pomocí waypointů:

 • kontrola parkování vozidel na firemním parkovišti,
 • monitorování příjezdu vozidla k zákazníkovi,
 • překročení maximální rychlosti,
 • zaznamenání návštěvy, vykládky zboží na definovaném místě,
 • zaznamenání času a počtu jízd na zadané místa.

Výhody, které waypointy přinášejí

Hlavní výhodou, kterou prostřednictvím nastavení waypointů získáte, je zvýšení bezpečnosti vašich vozidel. Waypointy lze považovat za bezpečnostní zóny. Když automobil opustí vymezené území, systém zareaguje a vy dostanete téměř okamžitě informaci o jeho pohybu. V případě odcizení vozidla víte promptně reagovat a podniknout potřebné kroky.

Dalším benefitem, který nastavení waypointů přináší, je úspora nákladů. V tomto případě jde o náklady spojené se spotřebou a finanční prostředky ušetřené na pokutách. V podmínkách při vytváření waypointu totiž můžete nastavit i maximální povolenou rychlost pro dané území. Časté přestupky, nezodpovědné chování a zbytečně vysoká spotřeba se rázem minimalizují.

Službu tvorby waypointů můžete mít k dispozici za jednorázový poplatek 399,-KČ bez DPH.

Waypionty-vyhody

Nastavení waypointů v systému CCC

Vytváření waypointů v systému Commander Control Car je jednoduché a intuitivní. Na reálné mapě v systému označíte libovolné území a nastavíte podmínky. Tyto proměnné určí, kdy vás systém upozorní. Upozornění přichází do 30ti sekund od splnění definovaných podmínek a to ve formě emailu nebo jako příchozí hovor na uvedené telefonní číslo.

Proměnné, které lze definovat do systému:

 1. vstup do území waypointu,
 2. opuštění území waypointu,
 3. pozice vozidla na území waypointu,
 4. pozice vozidla mimo území waypointu,
 5.  překročení maximální rychlosti na vyhrazeném území,
 6. vstup ze senzoru (takovým senzorem může být například teploměr, hydraulické čerpadlo, přepínač typu jízdy apod.).

Při nastavování waypointů je nutné určit, kterých vozidel se týkají daná pravidla.

nastavení-waypointy-pc

Nastavení waypointů prostřednictvím aplikace

K nastavení waypointů můžete využít i mobilní aplikaci Commander APP. Jednoduchým postupem, který zabere jen několik sekund, je vozidlo zabezpečeno proti krádeži nebo jinému neoprávněnému používání. A to pouze prostřednictvím vašeho mobilního telefonu. Naše aplikace je vám k dispozici kdykoliv a na obou operačních systémech.

nastavení-waypointy

Pokud byste se chtěli dozvědět o službě Waypointy více, kontaktujte svého obchodního zástupce. V případě potřeby jsme tu pro vás i na čísle +420 270 000 999, nebo můžete využít náš kontaktní formulář.

 

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x