GPS monitorování vozidel není jen o snímání polohy vozidla

19. února 2020 | Monitorování vozidel | Čas čtení: 4 min.

Monitorování vozidel

Tempo, kterým se vyvíjí svět technologií, je nezastavitelné a proto je nevyhnutelné sledovat trendy v různých oblastích, investovat do inovací a vyvíjet nové řešení. Monitorování vozidel není jen jednoduchou službou na GPS sledování, ale zahrnuje celou řadu výhod, systémů a doplňkových služeb:

 

GPS informace

Základem služby stále zůstávají informace ohledně polohy a zaznamenání pohybu vozidla. Systém pracuje s velkým množstvím dat a parametrů dané jízdy a uspořádává je do přehledných výstupů. Dávno neplatí, že se monitorují jen velké vozové parky osobních či nákládních automobilů. Monitorovat lze polohu lodí, kontejnerů, vrtulníků či běžných vysokozdvižných vozíků a úspory, které monitoring vozidel přináší, jsou zajímavé i při jednom vozidle.

 

Propojení s jinými systémy

Nastavení propojení například našeho monitorovacího systému Commander Control Car (zkráceně CCC) s jinými, které používají naši zákazníci je samozřejmostí. Standartem je například synchronizace s programy SAP,Profit,Timocom,Walter nebo i s HR docházkovým systémem dané společnosti.

Monitoring vozidiel a systém Commander Control Car

Dostupné data přes počítač i přes mobil

Jednoduchý, rychlý a přehledný přístup k informacím je při monitoringu základ. Kromě standartního systému v rozhraní pro klasické stolní počítače či notebooky je nevyhnutelností sledování dat už i na mobilním zařízení. Mobil se stal naším věrným pomocníkem, který nás provází na každém kroku. Aby byl přístup k informacím skutečně rychlý a přehledný, vyvinuli jsme speciální aplikaci, která je bezplatná a dostupná iOS i pro Android.

Monitoring vozidiel a mobilná aplikácia

 

Automatizace výstupů a stahování dat z tachografu

Data, která náš systém a zařízení sbírají, se plně automaticky zaznamenávájí, distibuují a ukládají. Na jejich výstup je možné se jednoduše podívat v systému bez potřeby něco stahovat a importovat. Konec manuálního stahování nastal i pro data z tachografu. Už žádné starosti s evidencí, ukládáním a tříděním dat. Stačí vždy jen počkat, jak se údaje automaticky stáhnou.

Monitoring vozidiel a tachograf

 

Identifikace řidiče a monitoring stylu jeho jízdy

Díky dodatečné konfiguraci systému na monitorování vozidel s docházkový systém klienta už není problém zjistit, který z řidičů v danou chvíli řídil. Konfigurace je možná s čipy DALLAS a RFID, ale i s klasickými identifikačními kartami. Ve vozidle je následně možné nastavit i upozornění, které vyzve řidiče k identifikaci signálem. Kdyby Vás zajímal styl jízdy, překročení rychlosti či v konečném důsledku spotřeba, jakou jednotlivý řidiči udělají na vašich autech, ani to není problém. Rozšířili jsme službu o systém Good driving, který Vám tyto informace hravě sprostředkuje.

 

GPS monitorování vozidel není jen o okleštěných informacích. Nabízí toho mnoho a s každou dodatkovou službou získáváte kvalitní informace, které pomůžou ušetřit finanční a časové náklady.

 

Kdyby jste se chtěli dozvědět o všech přídavných službách k monitoringu vozidel, jsme tady pro Vás na čísle Hotline: +420 270 000 999  nebo přímo kontaktujte jednoho z našich obchodníků.

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x