Máte kvalitní řidiče? Systém Good driving Vám to prozradí

26. února 2020 | Mobilní aplikace | Čas čtení: 4 min.

V podnikání je minimalizace a zlepšování výsledků prioritou a při správě vozového parku přímo nezbytností. Každou firmu by mělo zajímat, co se v daný moment dějě s jejich vozidly, jak s nimi zacházejí řidiči a zároveň by měla dohlížet na jejich životnost. Na tento účel jsme vivinuli nový systém s názvem Good driving.


Fungování systému

Systém Good driving je doplňkovou službou k monitorování vozidel. Jeho hlavní úlohou je přehledný způsob mapovat a vyhodnocovat styl jízdy řidičů, poukázat na vznikající chyby a zaznamenávat přestupky. Tyto údaje ví následovně společnost využít ve svůj prospěch.

Snímané parametry

Systém pracuje za pomocí trojosého akcelerometru, tj. Gyroskopu, který se nachází přímo v nainstalované GPS jednotce. Díky této jednotce získáváme hodnotné informace, kterými sou:

  • rychlost rozjezdu a brždění vozidla,
  • bezpečnost průjezdu skrz zatáčku,
  • překračování otáček motoru,
  • nedodržování maximální povolené rychlosti.

 

 

Výstupní údaje

Po ukončení každé jízdy systém zpracuje zaznamenaná data a uživatel může okamžitě nahlédnout na výsledky. Informace jsou přehledně zpracované v CCC systému a uděluje se i celkové ohodnocení jízdy. Jízda je vždy ohodnocená známkou na stupnici od 1 do 10. Nejlepší známkou je 10.

Údaje se sbírají pro dané vozidlo, ale samozřejmě i pro každého řidiče. Tak je možnost ohodnotit jeho schopnosti a to ne jen z krátkodobého hlediska za jednu jízdu, ale i z dlouhodobého. Podle zjištěných výsledků je už na vás, či svého zaměstnance odměníte, motivujete k zlepšení a nebo se rozhodnete vyvodit důsledky v podobě sankcí.

Vyhodnocení jízdního stylu je možné porovnat i mezi řidiči navzájem a dokonce fyzicky vytisknout v přehledné formě.

Správa a přístup k údajům

Služba Good driving a jeho správa je intgrovaná v rámci našeho systému Commander Control Car, který používají všichni naši zákazníci služby monitorování vozidel. Stačí se přihlásit do systému a pokračovat na část Přehled jízd.

Ještě pohodlnější a rychlejší cestou je využít na sparávu mobilní aplikaci. Ta je našim zákazníkům k dispozici bezplatně pro operační systémy iOSAndroid.

Výhody využívání systému

Díky komplexním údajům je systém vhodným nástrojem na zlepšování řidičských schopností a eliminaci přestupků vašich řidičů. Následně dochází ke snížení spotřeby vozidel, snižování opotřebení součástek, minimalizování navštěv v servisu, eliminování pokut za rychlost nebo dokonce snížení nehodovosti.

Využití služby

Good driving je určený pro každého, koho zajímá jak se jeho řidiči chovají k vozidlu a zároveň má zájem ušetřit za servis vozidel. Momentálně je služba přístupná jen pro osobní vozidla.

Svou popularitu si už získala u menších firem, u kterých je byznys založený na osobních automobilech a v leasingových společnostech.

 

Když by jste se chtěli dozvědět o systému Good driving více, jsme tu pro vás na čísle +420 270 000 999  nebo můžete využít náš kontaktní formulář.

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x