Naše GPS jednotka součástí Rally Dakar 2023

3. března 2023 | Novinky o firmě | Čas čtení: 4 min.

Commander - Rally Dakar 2023

Význam technologií se zvyšuje v každé oblasti našeho života. Pomáhají nám během každodenních činností a otevírají nám nové možnosti. Díky nim prožíváme netradiční zážitky, zachycujeme nezapomenutelné momenty nebo se dostaneme na specifická místa. A takovým místem může být i poušť v Saúdské Arábii a Rally Dakar.

Commander je prostřednictvím svých produktů při mnoha událostech a je součástí různých odvětví. Nedávno se naše přenosná monitorovací jednotka dostala do Asie, kde byla součástí známého závodu Rally Dakar. Již 45. ročník soutěže se odehrával na arabské poušti, která se předvedla v celé své kráse. Závodníci ujeli více než 8 500 kilometrů v extrémně náročných podmínkách plných adrenalinu a neuvěřitelných zážitků.

V roli poskytovatele podpory českému týmu

Na Rally Dakar letos bodoval jeden z českých závodníků. Martin Macík, jezdec týmu MM Technology si vybojoval úžasné 2. místo v kategorii kamionů. Součástí jeho týmu byl i Martin Cígler, Founder & CEO naší mateřské společnosti Seyfor. A tu už se dostáváme k roli monitorovací jednotky na Dakaru.

Martin Cígler byl řidičem jednoho z doprovodných vozů. Jejich úkolem je poskytovat závodníkům důležitou podporu během celého závodu. Martin si vzal na pomoc Commander GPS monitorovací jednotku, která zaznamenávala údaje o celé jízdě a zároveň mu poskytla hodnotný výstup pro naplánování dalšího racetracku. Martin se Dakaru zúčastnil už pošesté. Jeho zážitky a zhodnocení si můžete prohlédnout v rozhovoru na Instagramu společnosti Seyfor nebo na jejich profilu na LinkedInu.


zdroj: fotoarchiv Martin Macík

Co zaznamenala GPS jednotka pro Rally Dakar?

Monitorovací jednotky, které máme v našem portfoliu, dokáží sledovat řadu proměnných. Vždy záleží na typu zařízení a požadavcích zákazníka. V případě Rally Dakar byla do doprovodného vozidla nainstalována jednotka, jejímž úkolem bylo zejména nepřetržité odesílání GPS signálu a přenos dat do systému.

Commander - Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023

S povolením posádky můžeme nahlédnout do zákulisí a ukázat vám cestu doprovodného vozidla. Primárním úkolem této jednotky bylo monitorování přesné trasy. Je velký rozdíl sledovat trasu ve městech, kde máte ulice a jízdní pruhy, a jezdit v poušti, kde jsou vašimi jedinými záchytnými body pouze GPS souřadnice. Přesnost je opravdu klíčová a při využívání našeho systému se na ni můžete spolehnout.

Poskytuje vám údaje aktuální v čase a zároveň máte k dispozici zpětné reporty, které vám zobrazují jednotlivá data i velmi zajímavé a komplexní statistiky.

Commander - Naša GPS jednotka súčasťou Rally Dakar 2023
zdroj: system Commander Control Car

Na základě dat z jednotky ve vozidle Martina Cíglera víme, že během 16 dnů ujel v extrémně náročném závodě neuvěřitelných více než 7 500 kilometrů. Ujet tuto vzdálenost mu trvalo 4 dny a 20 hodin čisté jízdní doby a jeho průměrná rychlost se pohybovala na úrovni 64 km/h. A přestože jsou tyto údaje pro nás zajímavé, největší přidanou hodnotu mají pro samotného řidiče.

 

Monitorovat umíme opravdu vše a v jakýchkoli podmínkách. Sledujte nás na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn) a dozvíte se, na jaká místa jsme naše jednotky vyslali.

Chtěli byste i vy monitorovat své kamiony, vrtulník nebo firemní flotilu vozidel? Kontaktujte naše obchodníky, kteří vám rádi řeknou o možnostech GPS monitoringu více.

 

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x