Nová mobilní aplikace pro dřevařské společnosti

22. března 2023 | Mobilní aplikace | Čas čtení: 4 min.

Commander - aplikace pro dřevařské společnosti

Při těžbě a zpracování dřeva se společnosti často potýkají s problémy, které jsou spojeny s logistikou. Aby byl proces řízení efektivní, aby vozidla byla na svých místech včas a aby se náklady za ujeté kilometry daly snadno vypočítat, firmy mají možnost využívat GPS monitoring vozidel a novou mobilní aplikaci Commander Wood.

Monitoring vozidel a dřevařské společnosti

Monitorovací GPS jednotky mají využití v různých odvětvích a výjimkou není ani oblast lesního hospodářství – těžba dřeva. Vozidla, která jsou přizpůsobena náročné práci v terénu a odvozu vytěženého dřeva, musí být také vhodně spravovány. Každý ujetý kilometr se přepočítává do nákladů, a proto je nezbytné mít jednoduchý nástroj, který usnadní práci řidičům, administrativním pracovníkům, účetním i vedení společnosti.

Řešení od Commanderu

Zákazníky Commanderu jsou již dlouhá léta i společnosti, které podnikají právě v oblasti těžby dřeva. Za tu dobu jsme spolu s nimi nastavovali údaje, které se ukládají do systému, přizpůsobovali jsme funkce a v konečném důsledku jsme přišli na myšlenku specializované aplikace CMD Wood.

Klienti, kteří vozí dřevo na pily Biocel Paskov, Mondi SCP, Mayr-Melnhof Holz a další, měli specifické požadavky. Tyto pily mají totiž dispečerská pracoviště, kde sledují jízdy přepravců od nakládky až po následné vyložení dřeva. Až na základě objemu a délky trasy je vyplácejí. Vznikl zde prostor pro vytvoření mobilní aplikace, ve které si řidič sám zvolí terminál, kam dřevo veze, a okamžitě začíná datový tracking vozidla danou pilou.

Commander - aplikace pro dřevařské společnosti

Nová verze mobilní aplikace CMD Wood

V roce 2023 spouštíme novou aplikaci CMD Wood, která přináší vylepšení, stabilitu a širší využití.

Nejdůležitější úpravou je změna vázanosti údajů. Aplikace se už neváže na vozidlo, ale na klienta, resp. řidiče. Tímto úkonem jsme celý proces zjednodušili. Řidič se přihlásí do aplikace a hned v prvním kroku uvidí seznam vozidel. Ze zobrazených si vybere to, na kterém se chystá jezdit. V dalším kroku mu aplikace ukáže seznam pil. Opět vybere jednu z možností, zadá číslo zakázky a potvrdí ji. Jízda je od tohoto momentu sledována. Po dojetí do cílového bodu řidič zakázku vypíná.

Při nastavování jsme mysleli i na zapomnětlivce. V případě, že by se řidič odhlásil během jízdy, aplikace ho upozorní, že mu jízda stále běží.

Nová aplikace je připravena pro oba operační systémy Android i iOS.

Commander - aplikace pro dřevařské společnosti

 

Hledáte řešení pro vaši dřevařskou společnost a rádi byste zefektivnili proces monitorování výpočtu najetých kilometrů? Kontaktujte nás. Rádi vám řekneme o službě víc.

 

Napište nám

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x