3 rychlé způsoby úspory paliva díky GPS monitoringu

25. května 2022 | Tankování | Čas čtení: 5 min.

Ceny PHM a šetření

Neustálý nárůst cen pohonných hmot? Zvyšující se náklady na PHM? Ano, to je realita dnešních dnů a vy nutně potřebujete návod, jak ušetřit.

Ať už podnikáte v jakémkoliv segmentu, každý ujetý kilometr se počítá a vy cítíte na firemní peněžence každý nárůst cen PHM. Postupně se náklady kumulují, a tak vzniká problém, který může být pro firmu i likvidační. Odpovědí je práce s informacemi, hlídání spotřeby a řízení tankování. S Commanderem je to jednoduché.

 

Ceny PHM a jejich vývoj

Vývoj cen benzínu a nafty netěší žádného podnikatele. Hodnoty za jeden litr paliva se dostávají k hladině, která je dokonce nejvyšší za posledních 10 let. A to není všechno. S cenou paliv rostou také ceny ostatních komodit (materiály, potraviny a jiné).

Graf - vývoj cen benzinu a nafty

 

Monitoring vozidel a úspora nákladů na PHM

Jednou z hlavních výhod, které přináší služba GPS monitoringu vozidel firmám, je úspora nákladů za pohonné hmoty. Díky neustálému sběru dat o vozidlech, přehledným reportům v systému a unikátním funkcím, máte možnost optimalizovat vznikající náklady. Společnosti, které začnou monitorovat vozidla, se dostávají v průměru až na úroveň 65 % uspořených kilometrů. Toto číslo se automaticky odrazí v nákladech na pohonné hmoty či v nákladech na údržbu vozidel.

Jak se dopracovat k takovému výsledku? Důležité je znát všechny možnosti, které monitoring vozidel poskytuje. Jaké 3 kroky můžete provést hned, když začnete s monitoringem?

3 kroky šetření paliva - GPS monitoring

1.krok – optimalizujte jízdy

Podívejte se detailně na každou realizovanou jízdu, její účel, charakter a zhodnoťte její nezbytnost. K tomu vám poslouží systém Commander Control Car nebo i mobilní aplikace. Méně najetých kilometrů se rovná menší množství spotřebovaného paliva. Navíc, čím méně kilometrů vaše vozidla najedou, tím méně se opotřebují. Méně najetých kilometrů vám ušetří finance potřebné pro údržbu vozidel. Auta se méně opotřebují a jejich životnost se prodlouží.

Kromě plánování co nejefektivnějších tras můžete sledovat v systému také přestávky řidičů. Plánování a kontrola povinných přestávek bude jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Jak nejlépe optimalizovat jízdy? Dejte přístup do systému vašim řídícím pracovníkům. Přístup k informacím jim umožní podívat se do procesů detailněji a odhalit možné úniky (například špatně plánované trasy, dlouhé prostoje apod.). S dostatkem informací se zlepšuje management vozového parku.

1. krok - Optimalizování jízd

2.krok – sledujte styl jízdy

Každý řidič má jiné návyky, které můžeme označit také jako zlozvyky ovlivňující spotřebu. Například neustálé přidávání a brzdění může být příčinou vytváření nadspotřeby pohonných hmot. Proto je pro snižování nákladů vhodné i sledování stylu jízdy řidičů. V rámci monitoringu vozidel mají naši zákazníci možnost využívat funkci Good driving – na základě sesbíraných dat systém vyhodnocuje styl jízdy a hodnotí konkrétního řidiče. To, jak vaši řidiči zacházejí s vozidlem, je opravdu důležité a změna návyků může učinit až 20% rozdíl na spotřebě vozidla.

Jak motivovat zaměstnance k úspornější jízdě? V tomto kroku doporučujeme stanovení motivační složky mzdy. Za úspornou jízdu řidiči získají konkrétní finanční bonus a naučí se zacházet s vozidlem hospodárněji.

2. krok - Styl jízdy řidičů

3.krok – tankujte s rozumem

U velkých flotil, ale i menších vozových parků, je na cestě za úsporou nutnost řídit tankování. Vždy je vhodné naplánovat řidičům cestu a určit i konkrétní místo tankování. Kromě záruky, že váš šofér nenatankuje na první (a často nejdražší) čerpací stanici, můžete díky informacím o ceně paliv ušetřit desítky, stovky, dokonce až tisíce korun.

Jedním z nástrojů, který vám zaručí výhodné tankování, jsou například tankovací karty. Vyhlašované týdenní atraktivní ceny vám umožní plánovat návštěvu čerpací stanice s nejlepší cenou paliva. V síti smluvních stanic je navíc více než 63 000 míst po celé Evropě.

3. krok - Tankujte výhodně

Šetření na pohonných hmotách nebylo nikdy tak horkým tématem jako dnes. Nákup PHM může tvořit přes 70 %  všech nákladů (vzhledem k segmentu podnikání). Neztrácejte drahocenný čas a začněte se snižováním nákladů a lepším řízením. Domluvte si schůzku s našimi obchodníky a šetřete.

 

Napište nám

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x