Optimalizace nákladů může pomoci každému podnikání

11. června 2020 | Monitorování vozidel | Čas čtení: 5 min.

optimalizace nákladů a monitoring vozidel

Ustát krizi a vrátit se do běžných kolejí bude oříšek pro mnohé firmy. Rozlousknout ho však můžete pomocí efektivního hospodaření a správné optimalizace nákladů. Ušetřené náklady jsou právě v takových situacích tím, co strategicky ovlivňuje chod společnosti a určuje její budoucnost. Jak optimalizovat náklady za pomoci monitoringu vozidel? A v kterých odvětvích se to vyplatí?

Optimalizace nákladů - osobní vozidla

Optimalizace nákladů pro firmy s osobními služebními vozidly

Šetření prostřednictvím hlídání nákladů je pro tyto firmy zajímavá hlavně s ohledem na počet ujetých kilometrů. Služební vozidla zaměstnanci často využívají i pro soukromé účely a bývá je obtížné identifikovat. Přesné sledování jízd proto vyžaduje systémové řešení – GPS sledování.

Úspora po namontování GPS jednotek přichází téměř okamžitě. Každá jedna jízda je zaznamenána, účel definovaný v systému a kilometry načítány. Po analýze lze posoudit nutnost každé jízdy a zhodnotit její oprávněnost.

optimalizace nákladů a monitoring vozidel

Přesný počet kilometrů soukromého a firemního charakteru lze určit bez jakýchkoliv problémů. Společnosti se dostávají v průměru až na úroveň 65% uspořených kilometrů a ty se automaticky odrazí v nákladech.

Optimalizace nákladů - nákladní vozidla

Optimalizace nákladů pro firmy s auty 3,5 – 12 tun

Vozový park složený z dodávek a středních automobilů je i v této době vytížen naplno. Vozidla jsou neustále v terénu, jejich trasy je nutné plánovat a mít detailní přehled. Pomocí GPS zařízení a shromažďování informací do systému CCC, vědí firmy ušetřit nemalé náklady. Týká se to zejména těchto proměnných:

  • počet ujetých kilometrů (správná optimalizace tras),
  • spotřeba vozidla (sledování přímo v systému CCC),
  • opotřebení součástek (hodnocení jízdního stylu řidiče pomocí služby Good Driving).

Optimalizace nákladů a monitoring vozidel - vozidla 3,5 - 12 ton

Po aktivaci doplnkové služby Good Driving se naši klienti dostávají na hladinu úspor za pohonné hmoty více než 15%. Největším přínosem při GPS monitoringu vozidel je optimalizace pracovní doby řidiče. Informace o tom, kdy začala jízda, o délce přestávky a počtu minut na stanovišti jsou pro společnost velmi cennými. Mzdové náklady často převyšují náklady na PHM a proto je netřeba opomíjet.

Optimalizace nákladů - kamiony

Optimalizace nákladů pro firmy s vozidly nad 12 tun

Hodnota informací získaných pomocí GPS monitoringu je při kamionech a jiných velkých vozidlech přímo nevyčíslitelná. Kvalitní systém a dispečerské pracoviště jsou zárukou, která se promítá i do snižování nákladů. Získávají se informace o: poloze vozidla, realizovaných jízdách (zaznamenává se i detailní historie), spotřebě vozidla, stavu nádrže a spůsobu jízdy řidiče.

Důležitým aspektem při šetření je i zefektivnění administrativních úkonů a pracovního času. Proto doporučujeme GPS jednotku s možností propojení na tachograf. Kompletně se odbourá starost s fyzickým stahování souborů DDD. Firmy mohou prohlásit konec manuálnímu zacházení s daty.
S minimalizací nákladů nepřímo souvisí i ochrana zboží v návěsu. Odcizení zboží může pro společnost znamenat velkou ztrátu. Pro tento účel existují různé zabezpečení:

  • alarmy reagující na otevření nákladového prostoru,
  • alarmy reagující na zpomalení nebo zastavení vozidla na nepředdefinovaném místě,
  • panikové tlačítko,
  • sirény s možností online propojení na dispečink (firemní dispečink nebo například propojení na naši hot-line linku).

Optimalizace nákladů a monitoring vozidel - vozidla nad 12 ton

Nepřetržitý dispečink je u nás standardní službou, kterou poskytujeme každému zákazníkovi. Na čísle +420 270 000 999 jsme kdykoliv připraveni pomoci a řešit vzniklou situaci.

Optimalizace nákladů - stroje

Optimalizace nákladů pro stroje a mechanizace

Vytíženost strojů a těžkých mechanizací je momentálně na nižší úrovni. Jejich čas jistě zase přijde a proto nesmíme zapomínat i na optimalizaci nákladů pro tento druh vozidel. Pomocí GPS monitoringu se úspora projeví na PHM. Získávají se informace o spotřebě, tankování, stavu nádrže, ale také o tom, kolik motohodin vozidlo pracovalo a kolik šlo na volnoběh.

Optimalizace nákladů a monitoring vozidel - stroje

Neocenitelnou informací je i identifikace přesného místa výkonu práce. Pokud je stroj déle odstaven na nehlídaném místě, přímo úměrně se zvyšuje riziko krádeže. Řešením je aktivní hlídání, které je doplňkem k monitoringu.

Při monitorování této kategorie vozidel se úspora nákladů řádově pohybuje v rozmezí 15-20%.

Optimalizace nákladů - ikona

Optimalizace nákladů z pohledu našeho týmu

Prostřednictvím dotazníku jsme zjišťovali, co naše klienty zajímá v souvislosti s tématem GPS monitoringu a optimalizace nákladů. Vybrané otázky jsme položili našim obchodním zástupcům, o kterých vám prozradíme i něco více. Jejich odpovědi si můžete prohlédnout v krátkých videovizitkách.

Optimalizace nákladů - video

Šetření, optimalizace nákladů či minimalizace výdajů jsou pojmy, které budou znít z každé strany. Pokud potřebuje v této oblasti poradit, jsme tu pro vás na naší non-stop lince +420 270 000 999 nebo nám napište přes kontaktní formulář.

 

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x