Pomáháme spolu se Svetielko nádeje

1. března 2023 | Novinky o firmě | Čas čtení: 4 min.

Svetielko nádeje

Řeknete si, že GPS monitoring je opravdu specifická služba. Pomáhá podnikatelům se zkrocením nákladů a s lepším řízením vozového parku, ale jak by mohla pomáhat nemocným dětem a jejich rodinám?

Organizace, která dává naději

Zákeřné nemoci, bohužel, neobcházejí ani ty nejmenší. Osud jim někdy nebývá nakloněn a musí svádět ten nejtěžší boj. V roce 2002 vzniklo v Banské Bystrici na Slovensku občanské sdružení Svetielko nádeje, jehož cílem je zkvalitňovat život právě malým pacientům s onkologickým nebo jiným vážným onemocněním a pomáhat jejich rodinám. Cílem je také pozitivně ovlivňovat veřejnost, aby ostatní lidé dokázali citlivě vnímat situaci těchto dětí a rodin a vytvářeli pro ně prostředí plné porozumění, pomoci a laskavosti.

Vizí organizace je, aby byla dětem poskytnuta co nejlepší pomoc a podpora. A aby byla zároveň zajištěna potřebná prevence a včasná diagnostika.

Již více než 15 let pomoci

Na první pohled jsou to možná dva neslučitelné světy. Na druhý pohled však zjistíte, že existuje způsob, jak mohou monitorovací jednotky ve vozidlech také aktivně pomáhat.

V roce 2008 spustilo Světýlko naděje projekt s názvem Přepravní služba. Jeho hlavním záměrem je poskytnout dětským pacientům a osobě, která je doprovází (např. rodič), bezplatnou přepravu do zdravotního zařízení za účelem hospitalizace, ambulantní léčby nebo kontrolního vyšetření. Přeprava se netýká jen Slovenska, ale může se jednat i o cestu do zahraničí (Česká republika, Rakousko, Německo, Itálie).

Přeprava je pro tyto pacienty obzvláště riziková. Vyčerpávající léčba chemoterapií a radioterapií kromě rakoviny ničí i obranyschopnost organismu. Z tohoto důvodu je cesta hromadnou dopravou nebo sběrnou sanitkou nebezpečná. Dalším aspektem je i finanční náročnost častého cestování z domu do nemocnice.

Díky přepravní službě jsou dětští pacienti a jejich rodinní příslušníci přepravováni vozidly, která jsou pro ně bezpečná. Tato vozidla mají v sobě zabudované monitorovací jednotky Commander.

„GPS monitoring od Commanderu sleduje pohyb tří vozidel, která přepravují dětské onkologické pacienty. Řidiči se nemusí trápit vyplňováním knihy jízd. Co je ale pro nás nejdůležitější – máme přehled o tom, kde se konkrétní vozidla nacházejí. Díky tomu můžeme v případě potřeby operativně reagovat na vzniklé situace.“ – Miroslav Snopko, řidič přepravní služby Světýlka naděje

Auto Svetielko nádeje

Vozidla Světýlka naděje najela od spuštění Přepravní služby neuvěřitelných 1 044 549 km a odvezla množství malých pacientů.

„Sledování tras a plánování dalších cest je u mnoha našich zákazníků otázkou zisku a plnění plánů. U Světélka naděje a jejich vozů má cesta jiný cíl. Cíl, který v sobě nese ušlechtilou myšlenku pomoci těm, kteří to navíc potřebují. Jsme hrdi, že naší trochou můžeme přispět na tak důležitou věc.“ – Miroslav Bielčik, generální ředitel Commander Services

Co je kyslíkový koncentrátor?

V roce 2022 jsme se rozhodli naši pomoc rozšířit o finanční dar. Věnované peníze byly použity k zakoupení baterií do dvou kyslíkových koncentrátorů. Jedná se o zařízení, která se zapůjčují pacientům v péči Dětského mobilního hospice Světýlka naděje.

Zařízení pomáhá dětem lépe dýchat a patří mezi potřebné zdravotnické přístroje, které jsou v hospicové výbavě vždy připraveny k dodání tomu pacientovi, který je právě potřebuje.

Kyslíkový koncentrator

Díky bateriím se přístroje stanou mobilními a děti budou moci jít mimo pokoj, ve kterém se nacházejí, například na procházku, vyšetření, návštěvu nebo do obchodu. Už nebudou muset být jen ve svém pokoji.

 

Každý může pomáhat a být inspirací pro další lidi a firmy. Děkujeme, pokud se rozhodnete pomáhat spolu s námi. Ať už Světýlku naděje nebo jiné organizaci.

 

Značky: ,

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x