Výroční zpráva 2022 – výsledky za hranicemi očekávání

29. března 2023 | Novinky o firmě | Čas čtení: 5 min.

Rok 2022 byl výzvou, ve které jsme opět obstáli. Podařilo se nám překonat očekávání z pohledu obchodu, zákaznické spokojenosti, partnerské spolupráce a také finančních výsledků, a to i přes nelehkou politicko-ekonomickou situaci. Podívejme se na výsledky roku 2022 detailněji.

Statistické údaje a zajímavá čísla

Abychom dokázali zhodnotit výsledky daného roku, sledujeme několik proměnných, které meziročně porovnáváme. Rok 2022 byl pro nás rekordním, co se týče prodejů, v naší 17leté historii v oblasti GPS monitorování vozidel. Do našeho systému jsme zaevidovali množství nových vozidel a celkový počet monitorovaných vozidel se tak vyšplhal nad hodnotu 55 000. Ke konci roku jsme obsluhovali již více než 7 000 zákazníků. Naši technici zrealizovali neuvěřitelných 19 300 výjezdů k vozidlům a naše non-stop linka vybavila až 21 603 telefonátů.

 

Překonaná očekávání a největší změna

V roce 2022 jsme upevnili pozici lídra na slovenském trhu. V České republice jsme rostli výrazným tempem a získávali nové zákazníky. A to vše i navzdory problémům, které se vyskytly na trhu s motorovými vozidly, a energetické krizi.

Důležitým milníkem, který se zapíše do historie firmy, je přechod vlastnictví do rukou IT společnosti Seyfor s úspěšným private equity investorem Sandberg Capital.

 

 

Obchodní výsledky, novinky a zaměření na zákazníka

Z obchodního hlediska jsme v roce 2022 narostli o 11 % oproti předchozímu roku. V absolutních číslech mluvíme o počtu 12 595 prodaných GPS jednotek. Výbornou výkonnost měly všechny obchodní týmy a nad očekávání se nám dařilo v České republice. Za tento úspěch vděčíme obchodnímu týmu, který je sehranou skupinou profesionálů. Všichni si v naší Commander rodině uvědomujeme velký potenciál růstu v České republice, a proto dnes soustředíme významné úsilí a zdroje na přinášení inovativních řešení, po kterých je na daném trhu poptávka. Významně k výsledkům přispěla i práce oddělení péče o zákazníky, které dokázalo překonat očekávání.

 

V loňském roce jsme začali s přípravou strategie rozvoje zákaznického servisu, jelikož neustálá snaha poskytovat našim zákazníkům tu nejvyšší kvalitu je z dlouhodobého hlediska klíčovým pilířem našeho dalšího rozvoje a růstu. Personálně jsme posílili oddělení hotline, vylepšili jsme oblast kybernetické bezpečnosti a získali certifikaci na systém řízení managementu kvality podle řady ISO 9001.

 

Získané prostředky investujeme do dalšího vývoje

V roce 2022 se nám podařilo překročit rekordní výsledky tržeb. Dostali jsme se na úroveň 7,4 mil. eur a překonali jsme minulý rok až o 15 %.

Dosažené výsledky nám umožňují neustále rozvíjet náš systém a zákazníkům přinášet nové funkcionality s důrazem na udržení ziskovosti společnosti.

 

Commander postupuje a nabízí stále lepší systém

Po technické stránce jsme ani v roce 2022 nezaháleli. Kvalitní služby v oblasti GPS monitoringu stojí právě na pevných technologických základech, které na první pohled zákazníci nevidí. Nicméně jsou důležité pro správné fungování, stabilitu a rychlost systému.

V oblasti technologického vývoje jsme se věnovali hned několika bodům:

  • dokončení lift-and-shift migrace systému do moderní infrastruktury cloudového prostředí Microsoft Azure
  • migrace aplikací a komponentů palubních jednotek
  • zlepšení bezpečnosti ukládání a zpracování dat v databázích
  • nová propojení na systémy třetích stran
  • nové procesy a postupy pro B2B a komunikační matice
  • nově definované procesy a postupy pro vývoj produktů
  • posílení IT týmu

 

Naši výroční zprávu naleznete v následujícím odkazu – Výroční zpráva 2022. Nacházejí se v ní proslovy vedení společnosti, zhodnocení roku v číslech, účetní závěrka a vyjádření auditorské společnosti PwC Slovakia.

Děkujeme celému týmu Commander, partnerům, dodavatelům a zákazníkům, že byli součástí našeho úspěšného roku 2022. Věříme, že následující rok bude plný nových výzev, které přeměníme na úspěchy.

 

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x