Zacílit a trefit! Co spojuje lukostřelbu a Commander?

13. června 2023 | Novinky o firmě | Čas čtení: 4 min.

Ve společnosti Commander se dlouhodobě snažíme podporovat zajímavé projekty a inspirativní lidi. I ve svých řadách máme kolegy, kteří jsou úspěšní v práci a také v různorodých zálibách. Jedním z nich je náš produktový manažer a zároveň slovenský reprezentant v lukostřelbě Matúš Durný. Přečtěte si o jeho cestě k tomuto netradičnímu sportu.

Tým Commanderu je sestaven z výjimečných lidí, kteří svými znalostmi, odhodláním a životním přístupem přispívají k pokroku celé firmy. K nim rozhodně patří i náš šikovný produktový manažer Matúš Durný, který je pro nás velkým přínosem. Podílí se na rozšiřování portfolia našich produktů a služeb, zastřešuje vývoj reportingového a kontrolingového nástroje, ale zejména se zasloužil o zefektivnění mnoha vnitřních procesů, které mají pozitivní vliv na celkový chod naší společnosti. Neustále hledá prostor pro zlepšení interních procesů, a tím se snaží zjednodušit práci všem kolegům.

Vyrůstal s lukem v rukou

Kromě svých pracovních dovedností vyniká Matúš i v jedné netradiční aktivitě – lukostřelbě. Už od dětství byl veden k tomuto olympijskému sportu, což se odrazilo i na výborných výsledcích, kterých dosahoval na různých lukostřeleckých soutěžích. S přibývajícím věkem se měnily jeho záliby a přišla období, kdy ho lukostřelba nebavila. To se změnilo příchodem inspirace ze zahraničí, také technologickým vývojem a inovacemi, které pronikly i do tohoto sportu. Stal se součástí juniorské slovenské reprezentace, kde dosahoval prvních velkých úspěchů.

 

S ukončením studia a nástupem do pracovního života nastal zlom v podobě 3leté pauzy od lukostřelby. Po této době začal spolupracovat se sportovním klubem Viničné, kde doposud vypomáhá s tréninky a vedením mládeže. Postupně se v něm znovu probudila láska k tomuto sportu a opět se začal lukostřelbě věnovat na vrcholové úrovni.

Aktuálně naplno trénuje a připravuje se na náročnou sezónu. Tu odstartoval závod v Turecku, který skončil velkým úspěchem jeho lukostřeleckého kolegy Jozefa Bošanského. Ten jako první Slovák vyhrál na závodech Světového poháru. A přestože se Matúš na tomto závodě neumístil mezi špičkou, odnesl si obrovský zážitek a nové zkušenosti z koučování Jozefa při finálových soutěžích.

Lukostřelec, reprezentant a zejména náš kolega

Jsme hrdí, že takový talentový člověk je součástí naší Commander rodiny. Podporujeme ho a snažíme se mu vytvořit vhodné podmínky, aby mohl postupovat v práci i sportu, který je jeho vášní. Chápeme důležitost rovnováhy mezi prací a osobním životem, neboli work-life balance, která nám umožňuje udržet si potřebnou rovnováhu a dlouhodobý pracovní drive.

„Commander mi dává prostor rozvíjet se po pracovní stránce, dodává mi pocit potřebnosti, když mám mnoho možností být nápomocný svým kolegům, a zároveň se naplno věnovat mé vášni. Dělám, co je v mých silách, abych kromě práce měl čas na trénování a jednotlivé soutěže, a i díky vstřícnosti ze strany vedení firmy mám na to super podmínky. Vážím si důvěry, kterou do mě kolegové vkládají, a věřím, že se mi podaří úspěšně reprezentovat sport, kterému se věnuji, Commander i celé Slovensko,“ dodává Matúš Durný.

Matúšovu cestu budeme podrobně sledovat a vy můžete být u toho. Sledujte naše sociální sítě Facebook a LinkedIn a fanděte mu spolu s námi.

 

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x