Zaostřete na bezpečnost vozidel! Hrozby se zvýšily

6. května 2020 | Zabezpečení vozidel | Čas čtení: 5 min.

Pohyb obyvatelstva, distribuce zboží a migrace za prací prošly velkou změnou. Vozidla stojí na jednom místě i několik dní a stávají se ideální kořistí pro kriminální činnost. Nečekejte dokud bude pozdě, zabezpečte svůj vozový park čím dříve a zaostřete na bezpečnost vozidel.

Máme pro vás hned několik dostupných řešení, které vám za minimální náklady pomohou radikálně zvýšit bezpečnost vozidel. Monitoring vozidel toho nabízí mnoho.

 

Zabezpečení pomocí otřesového čidla

Každá naše nainstalovaná GPS jednotka je vybavena gyroskopem. Ten snímá vznikající otřesy a informace posílá do systému. Díky těmto datům se vyhodnotí, zda je vozidlo ve stavu klidu nebo se pohybuje. Aby bylo vozidlo zajištěno proti odcizení, má klient možnost nastavit si časový zámek – alarm. Pokud dojde k neoprávněnému pohybu vozidla během zvoleného časového rámce, jednotka vyšle signál. Vyrozumí tak zvolenou osobu alarmem na mobilní telefon.

Služba je přístupná již od 599 Kč bez DPH při montáži nové jednotky (při montáži jednotky na sledování vozidel).

 

Ochrana díky nastavení tzv. waypointů – virtuální zeď

Další možnost zvýšení bezpečnosti nabízí nastavení v rámci systému Commander Control Car. Přímo v systému je možné označit na mapě libovolné území a nastavit podmínky, za kterých bude klient upozorněn. Upozornění přichází do 30 sekund od splnění definovaných podmínek a to ve formě příchozího hovoru na zadaný mobilní telefon. Hovor přichází z předem uloženého čísla. Pro nastavení waypointů je přizpůsobena i mobilní aplikace Commander APP. Intuitivním postupem, který zabere jen několik sekund je vozidlo zabezpečeno proti krádeži nebo jinému neoprávněnému používání.

Používání Waypointů můžete mít za jednorázový poplatek 399 Kč bez DPH.

blog Bezpečnost vozidel - waipointy

 

Upozornění na odpojení GPS jednotky od autobaterie

Dostupným a jednoduchým řešením ochrany vozidel je upozornění na odpojení GPS jednotky od autobaterie. Celý úkon trvá naším technikem jen několik minut a je realizovatelný díky integrovanému záložnímu zdroji v jednotce. Ten napájí GPS jednotku po jejím odpojení od hlavního zdroje 30 – 60 minut. Tento čas je podle statistik klíčový. Odpovídá totiž reakčnímu času, který má majitel vozidla na odhalení pokusu o krádež vozidla. Každou další minutou klesá šance, že se podaří vozidlo zachránit. Pokud zloděj GPS jednotku odpojí, jednotka tento úkon identifikuje a okamžitě vysílá poplašnou informaci. Dochází k aktivaci alarmu a majitel vozidla umí okamžitě zareagovat.

Služba je přístupná již od 479 Kč bez DPH při montáži nové jednotky (při montáži jednotky na sledování vozidel). Při dodatečném montování je účtován i poplatek za výjezd technika 800 Kč bez DPH.

 

Blokování startéru na dálku pomocí mobilní aplikace

Problémem při správě a zabezpečení vozového parku bývá i zneužívání referentských vozidel. Auta, které používají více zaměstnanci, nebo se pronajímají, jsou těžko kontrolovatelné. Řešení nám poskytuje blokování startéru. Startér se uvede do funkce výhradně po přiložení čipu, kterým se zaměstnanec přihlásí do systému nebo po přihlášení přes mobilní aplikaci. Prostřednictvím mobilní aplikace se dá startér i vypnout a vozidlo se stává nepoužitelným během několika vteřin. Tento systém často využívají autopůjčovny proti neplatičům, kdy majitel auto na dálku „vypne“ a následně si ho vyzvedne podle dostupných GPS souřadnic.

Služba je přístupná již od 499 Kč bez DPH při montáži nové jednotky (při montáži jednotky na sledování vozidel). Při dodatečném montování je účtován i poplatek za výjezd technika 800 Kč bez DPH.

 

Pro maximální bezpečnost vozidel a pohotovost při nestandardních situacích, jakou může být i krádež, je našim zákazníkům k dispozici hotline linka. Linka funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pokud by jste se chtěli dozvědět o možnostech zabezpečení svých vozů více, kontaktujte svého obchodního zástupce. Jsme tu pro vás i na čísle +420 270 000 999, nebo můžete využít náš kontaktní formulář.

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x