Pokuty za rychlost ve firmě? Existuje řešení

20. července 2023 | Monitorování vozidel | Čas čtení: 4 min.

Zápasíte i vy s problematickými řidiči a jejich nedisciplinovanou jízdou? Dělají vám pokuty za rychlost vrásky ne čele a průvan ve firemní peněžence? Funkce Speed limity je řešením.

Pokud provozujete vozový park, dobře víte, že nákupem vozidel vaše náklady vůbec nekončí. Kromě výdajů na pohonné hmoty a údržbu jsou s využíváním firemních vozidel spojeny i náklady, které se odvíjejí od kvality a chování řidičů.

Každou firmu by mělo zajímat, co se v daný moment děje s vozidly, jak s nimi řidiči zacházejí a zároveň by se mělo dohlížet na jejich životnost. K tomuto účelu slouží systém s názvem Good driving a nová funkce Speed limity.

Zatímco hlavním úkolem Good drivingu je přehledným způsobem mapovat a vyhodnocovat styl jízdy řidičů a poukázat na vznikající chyby při jízdě, úkolem funkce Speed limity je v reálném čase sledovat vozidla a zaznamenávat, zda nedošlo k překročení povolené rychlosti.

Jaké jsou pokuty za rychlost?

Víte, jakou pokutu můžete dostat za překročení povolené rychlosti a kolik bodů vám přibude?  V nejhorším případě může řidiči při překročení rychlosti dostat na místě pokutu od 5 000 do 10 000 Kč. Plus zákaz řízení na 6 – 12 měsíců a 5 trestných bodů.

Za držení nebo používání mobilního telefonu během řízení je pokuta ve výši 1 500 – 2 500 Kč + 2 trestné body.

Výše pokut je jeden z důvodů, proč je nezbytné motivovat řidiče k zodpovědné jízdě.

Identifikujte silničního piráta ve firmě

Mnoho řidičů nedodržuje rychlostní limity, které jsou stanoveny na silnicích. Spěchají do cíle nebo občas mají jen těžkou nohu. Předcházet porušování zákonů a zlepšit disciplínu řidičů ve firmě lze snadnou kontrolou.

V systému Commander je přístupná nová funkce, tzv. Speed limity. Díky ní oprávněná osoba (například majitel firmy) zřetelně uvidí všechny podrobnosti o překročení rychlosti.

Díky hodnotným a přesným informacím snadno řidiče zkontrolujete a můžete je motivovat k lepšímu chování a cestách.

Využíváním funkce Speed limity a prací s řidiči získá firma mnoho výhod:

  • ÚSPORA na pokutách
  • SNÍŽENÍ nákladů na PHM
  • ZLEPŠENÍ pracovní morálky
  • MENŠÍ opotřebování a poruchovost vozidel
  • NIŽŠÍ nehodovost na cestách

Co všechno dokáže nová funkce Speed limity?

Funkce Speed limity funguje prostřednictvím integrace dat z GPS jednotek, systému Commander a dat z Google Geocoding API. Na základě údajů jsou definovány rychlostní limity pro všechny silniční úseky a v případě porušení je systém zaznamená.

Jako uživatel systému si můžete zvolit toleranci překročené rychlosti a způsob, jakým budete o přestupku uvědomen. Pro usnadnění práce s informacemi můžete využít filtrace podle data nebo si vytvořit výstup pro vybrané vozidlo, skupinu vozidel nebo pro konkrétního řidiče.

Rychlý přístup k informacím, konkrétní údaje a jasná identifikace porušení pravidel vám umožní konfrontovat provinilce, vyvodit důsledky a posunout firmu k efektivnějšímu řízení vozového parku.

Pokud vás možnost sledování překročení rychlosti řidičů zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Naši obchodníci vám rádi zodpoví všechny vaše otázky.

Napište nám

Značky:

KONTAKT

Chcete řešit monitoring vozidel
i ve vaší firmě?

Kontaktujte našeho obchodníka

x